Haberler

Askıda Ekmek

Tarih : 1 Mart 2015

Değerli Konak Sakinlerimiz,

İtalya’da "İki kahve biri askıda” uygulamasından esinlenilerek başlatılan Askıda Ekmek Projesi’nde, yardım edenle, yardım alanın birbirini tanımadığı, görmediği bir yardımlaşma gerçekleştiriliyor. Belirlenen ekmek fırınlarında müşteriler, kendileri için ekmek alırken bir veya daha fazla ekmeği de ihtiyacı olanlar için askıya asıyor. İhtiyacı olan da bu fırınlara giderek “Askıdan ekmek istiyorum.” diyerek günlük ekmek ihtiyacını karşılıyor.

Vakfımız, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birini 2006 yılından beri Beykoz’da “Askıda Ekmek” uygulamasıyla hayata geçirmeye devam ediyor. Her gün düzenli olarak 100 adet ekmeği Ekmekçi Ali Baba, Karden Ekmek ve Görele Taşfırın Odun Ekmeği fırınlarında askıya asmaya devam ediyor. Konak sakinleri ve fırından alışveriş yapan diğer müşteriler de bu projeye destek veriyor. Bu projede, bu güne kadar 3 farklı fırında yaklaşık 500.000 adet ekmek dağıtılmıştır.

Askıda Ekmek kampanyasına destek vermek isteyen konak sakinlerimiz aşağıdaki iletişim numaralarımızdan daha detaylı bilgi alarak ekmek bağışında bulunabilirler.

Saygılarımızla,
Beykoz Konakları
Sosyal Yardımlaşma Vakfı