Basın Haberlerimiz

Beykoz'da eğitim atılımı sürüyor

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in “Mahalleler Buluşuyor Başkanımız Konuşuyor” etkinliğinin 16.sı Çiğdem Mahallesi’nde gerçekleşti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ilçedeki hanımları ve hizmet taleplerini dinlediği “Mahalleler Buluşuyor Başkanımız Konuşuyor” etkinliğinin 16.sı Çiğdem Mahallesi’nde gerçekleşti. Çelikbilek burada ilçedeki yeni okul imkânlarını aktardı.

İlköğretimden üniversiteye kadar her geçen gün eğitim alanında bir birinden önemli projelerin hayata geçtiği Beykoz, öğrenciler için modern ve teknik imkânlarla donatılan, eğitim-öğretimin daha geniş imkânlarla yapılacağı bir okula daha kavuşuyor.

Beykoz Konakları Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından Soğuksu viyadük altında yapımı devam eden okulla Beykoz’un eğitim vizyonu güçleniyor.

Beykozlu hanımlara yönelik düzenlenen “Mahalleler Buluşuyor Başkanımız Konuşuyor” etkinliğinin 16.sında Çiğdem Mahallesi’ndeki hanımları ağırlayan Başkan Çelikbilek, mahallenin istifade edeceği okul yatırımlarını da aktardı.

Alt yapıdan spora, eğitimden sağlığa, kültür sanattan turizme kadar her alanda ilçenin dört bir köşesine hizmet götürme gayretinde olduklarını vurgulayan Çelikbilek, Çiğdem Mahallesi’nin okul ihtiyacını karşılayacak bir projenin yapım aşamasında olduğunu söyledi.

1000 Öğrenci Eğitim Alacak

Beykoz Konakları Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın öncülüğünde ilçeye kazandırılan okulla ilgili bilgi veren Çelikbilek “Dedeoğlu’nda 1000 öğrencinin eğitim alacağı içinde anaokulu ve spor salonunun da yer aldığı bir okulun inşaatı devam ediyor. Mahallemizin okul ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu okuldan hem Çiğdem hem Soğuksu Mahallesi istifade edecek. Mahalle sakinlerimize kolaylık sağlanacak” dedi.

Çiğdem Mahallesi sakinlerine, her geçen gün ilçenin eğitim hedeflerine bir adım yaklaştığını da belirten Çelikbilek toplantıya katılan hanımları tek tek dinledi.

Beykoz Konakları Sosyal Yardımlaşma Vakfı Ortaokulu, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında kapılarını açacak.

Kaynak : Beykoz Güncel